Endodontija

Danties šaknies kanalų gydymas mūsų klinikoje atliekamas Leica M320 mikroskopu, kuris pasižymi aukšta optikos kokybe kartu su pažangiausia LED apšvietimo sistema ir aukštos raiškos vaizdo gavimo technologijomis. Mikroskopija ypač būtina efektyviam endodontiniam gydymui. Neretai tik mikroskopo dėka pavyksta aptikti ketvirtą krūminio danties kanalą ar užkalkėjusius kanalus. Jeigu gydantis odontologas neras sunkiai matomo kanalo, tai šis liks neišsterilizuotas ir neužplombuotas. Tokiu atveju infekcija danties šaknyje išlieka, ir endodontinio gydymo rezultatai gali būti blogi. Taigi neretai tik mikroskopas leidžia specialistui būti tikram, kad tikrai viskas padaryta tinkamai ir iki galo.

Endodontija apima vidinių ir aplink šaknies viršūnę esančių audinių gydymą. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Mikroorganizmai į danties kanalus gali patekti per kariozinę ertmę, pleištinius defektus, periodonto kišenes, danties traumos sukeltus defektus.  Endodontinio gydymo metu pulpa (danties nervas) yra pašalinamas, atliekamas mechaninis ir medikamentinis danties šaknies kanalų valymas, dezinfekuojamas ir užplombuojamas specialiomis plombinėmis kanalų medžiagomis, galiausiai atstatomas danties vainiko defektas.

Endodontinio gydymo trukmė priklauso nuo situacijos ir ligos sunkumo. Todėl svarbu gydymą pradėti laiku. Ryškių simptomų gali ir nebūti, tačiau jei jaučiate, kad yra padidėjęs danties jautrumas šalčiui, atsiranda trumpi skausmo priepuoliai pereinantys į ilgą ir lėtinį skausmą, aštrūs ilgalaikiai savaiminio skausmo priepuoliai, ypač vakarais ir naktį, skausmas plinta į ausį ar smilkinį, kinta danties spalva, tai signalai, kad yra pažeista danties pulpa ir yra laikas apsilankyti pas odontologą! Uždelsus uždegimas gali apimti danties pulpos audinį ir sukelti negrįžtamus pakitimus.