Endodontija

Endodontinis gydymas Klaipėdoje

Endodontija

Danties šaknies kanalų gydymas ir naujausios technologijos

Endodontija apima vidinių ir aplink šaknies viršūnę esančių audinių gydymą.
Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Mikroorganizmai į danties kanalus gali patekti per kariozinę ertmę, pleištinius defektus, periodonto kišenes, danties traumos sukeltus defektus. Endodontinio gydymo metu pulpa (danties nervas) yra pašalinamas, atliekamas mechaninis ir medikamentinis danties šaknies kanalų valymas, dezinfekuojamas ir užplombuojamas specialiomis plombinėmis kanalų medžiagomis, galiausiai atkuriamas danties vainiko defektas.

Endodontinio gydymo trukmė priklauso nuo situacijos ir ligos sunkumo. Todėl svarbu gydymą pradėti laiku. Ryškių simptomų gali ir nebūti, tačiau jei jaučiate, kad yra padidėjęs danties jautrumas šalčiui, atsiranda trumpų skausmo priepuolių, pereinančių į ilgą ir lėtinį skausmą, aštrūs ilgalaikiai savaiminio skausmo priepuoliai, ypač vakarais ir naktį, skausmas plinta į ausį ar smilkinį, kinta danties spalva, tai signalai, kad yra pažeista danties pulpa ir yra laikas apsilankyti pas odontologą! Uždelsus uždegimas gali apimti danties pulpos audinį ir sukelti negrįžtamus pakitimus.
Endodontija
Endodontinis kanalų gydymas yra viena iš sudėtingiausių odontologijos sričių. Kokybiškiems rezultatams pasiekti reikalingos ne tik aukšta gydytojo kompetencija, kruopštumas, bet ir modernios odontologijos technologijos:
  • Rentgeno aparatas. Endodontinio gydymo metu atliekamos kelios rentgeno nuotraukos. Jos reikalingos norint  teisingai nustatyti gydomo danties diagnozę, įvertinti gydymo sudėtingumą, jo eigą. Po gydymo atliktoje nuotraukoje vertiname  šaknų kanalų užpildymo kokybę. Mūsų klinikoje naudojamas modernus rentgenas su viziografu, kurio apšvita yra labai nedidelė, todėl kontrolinės rentgeno nuotraukos yra visiškai saugios Jūsų sveikatai.
  • Mikroskopas.  Mikroskopija ypač būtina efektyviam endodontiniam gydymui. Naudojant mikroskopą matomą vaizdą galima padidinti daugiau nei 20 kartų. Toks padidintas matomumas leidžia aptikti užkalkėjusius ar papildomus kanalus, plika akimi nematomus šaknies pažeidimus, surasti svetimkūnius. Taigi neretai tik mikroskopas leidžia specialistui būti tikram, kad tikrai viskas padaryta tinkamai ir iki galo.Danties šaknies kanalų gydymas mūsų klinikoje atliekamas „Leica M320" mikroskopu, kuris pasižymi aukšta optikos kokybe kartu su pažangiausia LED apšvietimo sistema ir aukštos raiškos vaizdo gavimo technologijomis.
  • Koferdamo sistema.  Ji naudojama siekiant užtikrinti saugią ir sterilią darbo aplinką endodontinio gydymo metu.  Dantis specialia guma maksimaliai izoliuojamas nuo seilių ir iš jų galinčių patekti bakterijų. 
  • Ultragarsinis skaleris. Naudojantis juo gydytojas gali labai tiksliai atlikti procedūrą ir tuo pačiu maksimaliai išsaugoti danties audinių kiekį. Šis prietaisas yra nepakeičiamas šalinant svetimkūnius, užlaužtus instrumentus, senus kaiščius ar užpildus.
  • Apekso lokatorius. Tai elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis, kuriuo naudojantis tiksliai nustatomas šaknies kanalo ilgis.
  • Protaper aparatas. Į šį mašininį endodontinį prietaisą įstatytais instrumentais yra valomi šaknų kanalai. Instrumentų valymo jėgą ir sukimosi greitį kontroliuoja kompiuteris.
  • Karštos gutaperčos aparatas. Naudojantis juo šaknų kanalus galima užpildyti trimatėje erdvėje. Tam naudojama speciali termoplastinė užpildo medžiaga, kuri dėl didelio takumo lengvai užpildo šaknų kanalus ir visus jų išsišakojimus.
Po endodontinio kanalų valymo ir plombavimo dantis gali būti kurį laiką jautresnis, jį gali šiek tiek skaudėti sukandant, tai yra normalu ir kelių savaičių bėgyje turėtų praeiti. Labai svarbu po kanalų plombavimo laikiną danties plombą pakeisti nuolatine restauracija, tai rekomenduojame padaryti per dvi savaites. Pabaigus gydymą patariame kas metus atvykti kontrolinei apžiūrai, kurios metu yra įvertinama danties būklė ir gydymo sėkmė.

Share by: