Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai dantų restauravimas bei esamų defektų atkūrimas įvairių rūšių protezais.

Dantų protezai būna išimami arba fiksuoti. „Pajūrio odontologijos centre“ atliekami visi dantų protezavimo darbai:

• Dantų protezavimas ant implantų;

• Dantų protezavimas metalo keramikos ir bemetalės keramikos vainikėliais, tilteliais, bei laminatėmis;

• Protezavimas įvairių konstrukcijų išimamais protezais, lanko atraminiais protezais bei plokštelėmis.

„Pajūrio odontologijos centre“ naudojamos moderniausios šiuolaikinės technologijos, todėl mūsų dantų technikų laboratorijoje pagaminti protezai atitinka aukščiausius estetinius bei funkcinius reikalavimus, todėl pacientams nereikia rinktis tarp grožio ir tvirtumo.

MŪSŲ CENTRO SPECIALISTAI PARINKS INDIVIDUALIAI JUMS TINKANTĮ PROTEZAVIMO BŪDĄ – PATIKIMĄ, ESTETIŠKĄ. ILGALAIKĮ IR FUNKCIONALŲ!

Fiksuoti dantų protezai

Fiksuoti dantų protezai – tai dantų vainikėliai ir tiltai, kurie yra fiksuojami ant likusių dantų ar implantų. Savo išvaizda beveik nesiskiria nuo natūralių dantų, suteikia gerą estetinę išvaizdą, nesukelią nepatogumų kramtant. Fiksuoti dantų protezai yra gaminami iš metalo arba bemetalės keramikos.

Bemetalė keramika

Bemetalė keramika yra laidi šviesai, todėl dantys atrodo natūraliai ir estetiškai. Šią technologiją rekomenduojama  taikyti atkuriant priekinę dantų sritį. Bemetalė keramika skirstoma į presuotą ir cirkonio.

Cirkonio keramika – inovatyvi sistema naudojama bemetaliams cirkonio keramikos vainikėliams gaminti. Biologiniu aspektu, cirkonis yra stipriausia medžiaga naudojama dantų vainikėlių gamyboje.

Metalo keramika

Metalo keramikos karkasas būna pagamintas iš metalo, kuris vėliau yra padengiamas porceliano sluoksniu. Metalo keramika nėra skaidri ir pralaidi šviesai, todėl dantis neatrodo taip natūraliai kaip pagamintas iš bemetalės keramikos. Šis būdas rekomenduojama s protezuojant krūminius dantis.

Kaištiniai kultiniai įklotai

Šaknies kaištinis kultinis įklotas dedamas tuomet, kai prarandama daug danties vainiko audinių. Jei yra prarastos dvi danties sienelės, jis yra įcementuojamas į danties šaknį, tokiu būdu yra atstatomas danties vainikas.

Išimami dantų protezai 

Išimami dantų protezai – tai paprastos dantų plokštelės, elastinės plokštelės bei lanko atraminiai protezai. Jie gali būti daliniai išimami arba visiškai išimami. Daliniai protezai skirti naudoti netekus kelių greta esančių dantų, visiškai išimami protezai skirti pacientams, nebeturintiems dantų.

Dantų plokštelės

Dantų plokštelėmis atstatomi prarasti dantys, kai yra nebeįmanoma pagaminti tiltinio protezo arba siekiant laikinai atstatyti pašalinto danties defektą. Plokštelės, dažniausiai, prie likusių dantų  yra tvirtinamos kabliukais, kurie užtikrina protezo stabilumą burnoje.

Elastinės dantų plokštelės

Tai – lanksčios, nelūžinėjančios ir beveik nepastebimos dantų plokštelės. Jos yra gaminamos minkštu elastingu pagrindu. Lyginant su tradicinėmis – kietomis plokštelėmis – jos ne tik estetiškiau atrodo, bet ir yra patogesnės. Kad plokštelės laikysis tvirtai užtikrina kabliukai, kurie gali būti dantenų spalvos – tai yra, ne tokie pastebimi.

Elastinių dantų plokštelių gamybai yra naudojama Bredent bre.flex technologija. Bredent bre.flex skirta dalinių ir išimamų dantų plokštelių gamybai su bemetaliais, elastingais kabliukais ir elastinga baze. Šioje technologijoje naudojami spalvų pigmentai savo sudėtyje neturi kadmio (minkšto ir tąsaus sunkiojo metalo), kitų metalo oksidų, todėl nesukelia alerginių reakcijų ir nepalieka nemalonaus metalo skonio burnoje.

Lanko atraminiai protezai

Tai tvirtesnės plokštelės, kurių konstrukcijoje gamybos metu yra naudojamas metalas. Pati konstrukcija, lyginat su paprastomis plokštelėmis, yra mažesnė, todėl nesukelia daug diskomforto valgant ar kalbant.

Laikini protezai

Laikini išimami protezai yra naudojami ką tik pašalinus dantį, kol gyja audiniai, taip pat po implantacijos, kaulo priauginimo procedūros. Šie protezai atrodo estetiškai, kaip natūralūs dantys, tačiau su laiku nusidėvi, todėl jie naudojami laikinai, paskui pritaikomas nuolatinis protezas.

Kapos

Kapa – tai celiulioidinė matrica, kuri glaudžiai apgaubia kiekvieną dantį. Ji yra skaidri, gaminama individualiai pagal žmogaus dantų atspaudus. Kadangi yra pagamintos iš minkštos, elastingos medžiagos, kapos nesukelia diskomforto jausmo jas dėvint.

lab10Protezavimas ant implantų

Protezuojant ant implantų, maksimaliai atstatomos prarastų dantų funkcijos ir estetika. Pagal poreikį, žmogui gali būti atstatyti pavieniai dantys ar visas dantų lankas. Protezai ant implantų žmogui suteikia nuosavų dantų pojūtį, atkuriamas maksimalus gebėjimas kramtyti, žmogus gali gyventi pilnavertį gyvenimą.

Ant implantų gali būti daromi tiek fiksuoti, tiek išimami dantų protezai.

dantu_protezavimas

Prarastus dantis pakeitus dantų protezais, reikia nepamiršti, kad dantų apnašos ir akmenys ant protezų kaupiasi taip pat kaip ir ant natūralių dantų. Dėl to reikalinga kruopšti ir reguliari protezų ir burnos ertmės priežiūra:

1. Tarpdančių siūlas. Juo pašalinsite apnašas, esančias po tiltelių tarpinėmis dalimis ir po protezuotų dantų vainikėlių jungtimis.

2. Tarpdančių šepetėlis. Juo gerai išvalomos apnašos tarpdančiuose ir aplink vainikėlius.

3. Šepetėlis. Protezuotiems dantims geriausia naudoti paprastą minkštą dantų šepetėlį. Juo gerai išvalysite protezų ir dantenų lietimosi zonas.

4. Dantų pasta. Naudokite neabrazyvines, švelnias dantų pastas, kurios nesubraižys protezų paviršiaus.

 

Išimamų protezų priežiūra:

1. Dantų plokštelės turi būti valomos specialiu vidutinio kietumo šepetėliu. Valymo metu reikia naudoti švelnią dantų pasta, taip pat būtina valyti liežuvį ir burnos gleivinę. Rekomenduojame: CURAPROX denture gel daily.

2. Nuvalius išimamus protezus šepetėliu, rekomenduojame juos pamirkyti specialiame tirpale, po mirkymo gerai nuskalauti vandeniu.

3. Kartą per savaitę reikėtų naudoti stipresnės koncentracijos tirpalą protezų priežiūrai. Rekomenduojame: CURAPROX denture bath weekly.

4. Sausą protezą geriausia laikyti specialiame dėkle.

5. Tinkamai neprižiūrint protezuotų dantų, ant jų, kaip ir ant natūralių dantų, pradeda kauptis apnašos ir susidaro dantų akmenys, tad nukenčia ne tik protezai, bet ir Jūsų dantys.

Profesionali burnos higiena:

1. Rekomenduojama atlikti 1-2 kartus per metus.

2. Jei yra periodontologinių problemų, atsitraukusios dantenos burnos higieną patartina atlikti kas 2-4 mėnesius.